Azərbaycan Basketbol Liqasında 10-cu turun daha iki oyunu keçirildi
17 dekabr tarixində "Sərhədçi" İdman Mərkəzində, Azərbaycan Basketbol Liqasının 10-cu turu çərçivəsində daha iki oyun baş tutdu. Günün ilk görüşü "Neftçi İK" və "Sabah BK" komandaları arasında keçirildi. Oyuna sürətli başlayan "Sabah BK" basketbolçuları rəqibi üzərində 99-81 hesablı qələbəyə sevindilər. Ən məhsuldar basketbolçular: "Neftçi İK" ( Dennis Cons - 17 xal, 8 ribaund ), "Sabah BK" ( Fuad Niftəliyev - 18 xal, 3 asist ). Günün son oyununda "AAAF Xırdalan BK" və "Gəncə BK" basketbolçuları üz-üzə gəldilər. "AAAF Xırdalan BK" komandası rəqibi üzərində 85-71 hesabı ilə qələbə qazanaraq, turnir cədvəlinin ilk pilləsinə şərik oldu. Ən məhsuldar basketbolçular: "AAAF Xırdalan BK" (Devin Pullum - 33 xal, 5 ribaund ), "Gəncə BK" (Celon Perri - 20 xal, 4 ribaund )
Qeyd edək ki, turun bağlanış oyunu 18 dekabr saat 15:00 tarixində, Astara Olimpiya İdman Kompleksində "Zirvə Astara BK" və "NTD BK" komandaları arasında keçiriləcək.