Azərbaycan Basketbol Liqasında 2-ci tur yekunlaşdı
22 oktyabr tarixində "Sərhədçi" İdman Mərkəzinin idman zalında keçirilən iki qarşılaşma ilə Azərbaycan Basketbol Liqasının (ABL) 2-ci turuna yekun vuruldu. Günün ilk görüşündə "AAAF Xırdalan BK" komandası, "Sabah BK" basketbolçuları ilə qarşılaşırdı. Gərgin mübarizə şəraitində keçən oyunda, Xırdalanlılar rəqibi üzərində 79-73 hesablı qələbəyə sevindilər. Ən məhsuldar basketbolçular: "AAAF Xırdalan BK" ( Deymon Makdouel - 24 xal, 6 ribaund), "Sabah BK" (Kristiyan Roller - 17xal, 12 ribaund). Turun sonuncu oyunu, region komandası "Olimpik Şəki BK" və ilk turun qalib komandası "NTD BK" basketbolçuları arasında oynanıldı. Bu oyunda "NTD BK" basketbolçuları parketdən 74-98 hesablı qələbə ilə ayrıldılar. Ən məhsuldar basketbolçular: "Olimpik Şəki BK" (Ceyson Brauer - 22 xal, 9 ribaund), "NTD BK" (Stenford Vilyam - 28 xal, 6 asist).
Qeyd edək ki, 3-cü turun oyunları 26 və 29 oktyabr tarixlərində keçiriləcək.