Dünya Qadın Seriyasının "Astara" mərhələsi baş tutub
20-21 may tarixlərində Dünya Qadın Seriyasında "Astara" mərhələsinin oyunları baş tutub. Qruplarda iki yeri tutmuş komandalar 1/4 final mərhələsinə vəsiqə qazanıblar. İlk 1/4 final oyununda Ukrayna seçməsi, Polşa komandasına 16-13 hesabı ilə qalib gəlib. Klub təmsilçimiz "Neftçi" isə 1/4 final oyununda güclü Çin millisinə 21-6 hesabı ilə məğlub olub. Digər 1/4 final oyunlarında Avstriya 14-8 hesabı ilə Macarıstana, Misir seçməsi isə, Çinin "Yuanda" klubuna 21-13 hesabı ilə qalib gəlib. Yarımfinal oyunları: Ukrayna - Çin (17-19), Avstriya - Misir (14-21). Dünya Qadın Seriyasında "Astara" mərhələsinin çempionu isə, finalda Misir millisinə 21-15 hesabı ilə qalib gəlmiş Çin seçmə komandası olub.
"Gəncə" basketbol klubu tarixində ikinci dəfə Azərbaycan Kubokunun (2026) qalibi olub
22 fevral Bakı İdman Sarayında basketbol üzrə Azərbaycan Kubokunun (2026) "Gəncə" - "Sabah" final oyunu baş tutub. Final görüşünə üstün başlayan "Sabah" klubu, oyunun sonlarına doğru bu üstünlüyü əldən verib və "Gəncə", rəqibi üzərində 89:82 hesabı ilə qələbə qazanaraq, klub tarixində ikinci dəfə kubokun sahibi olub. Azərbaycan Kubokunun (2026) ən dəyərli oyunçusu (MVP) "Gəncə" klubundan Cervis Qarret seçilib. Amerikalı basketbolçu oyunu 19 xal, 7 ribaund və 5 asistlə tamamlayıb.